Zaloguj    Kontakt    Mapa    Home

 
Aktualności
Informacje ogólne
Władze Wydziału
Rada Wydziału
Sekretariat
BOS nr 2
Konsultacje pracowników WF-P 2017/2018
Struktura Wydziału
Rekrutacja
Studia I i II stopnia
Studia podyplomowe
Praktyki studenckie
Erasmus Plus
Działalność naukowa, konferencje
Radomskie Studia Filologiczne
Odczyty, wykłady, spotkania naukowe
Projekt POWER
Jakość kształcenia
Procedura antyplagiatowa
Koło Naukowe Anglistów
Koło Naukowe Dziennikarzy
Koło Naukowe Germanistów G-ERM
Koło Naukowe Polonistów
Twórczość literacka studentów WF-P
Pierwsze lata działalności Wydziału
Biblioteka
Przydatne adresy
Mapka - jak do nas trafić?
Fotokronika 2009-2012
Intensive Programme
 

 

 

Udział dr. Jacka Kowalskiego w konferencji naukowej "Postęp techniczny a język i literatura", Gorzów Wielkopolski, 18-19.11.2013

Działalność naukowa, konferencje

Udział dr. Jacka Kowalskiego

w ogólnopolskiej konferencji  naukowej

Postęp techniczny a język i literatura (Gorzów Wielkopolski, 18-19.11.2013)

 

W dniach 18-19 listopada 2013 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu Literatura i język w świecie ponowoczesnym pod hasłem „Postęp techniczny a język i literatura”. Zgodnie z hasłem przewodnim konferencji „Postęp techniczny a język i literatura” prelegenci z różnych ośrodków akademickich z całej Polski zabrali głos w aktualnej debacie wokół wpływu postępu technicznego i dokonujących się w dynamicznym tempie przemian technologicznych na szeroko pojęte aspekty badawcze związane z językiem jako środkiem komunikacji oraz literaturą jako przekazem kulturowym. Zarówno wygłoszone referaty jak i obrady konferencyjne cechowała wysoka wartość poznawcza skłaniająca do refleksji nad językiem oraz komunikacją we współczesnym świecie.

 

Katedrę Neofilologii Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu reprezentował Pan dr Jacek Kowalski z Zakładu Germanistyki, który wygłosił referat pt. Przybliżanie, oddalanie … - technika zoomu fotograficznego w przekazach kulturowo-literackich na przykładzie wybranych tekstów współczesnej literatury niemieckojęzycznej – próba konceptualizacji.

 

Zainteresowania naukowe Pana dr. Jacka Kowalskiego koncentrują się prymarnie wokół fotografii w literaturze, intertekstualności oraz intermedialności w przekazach kulturowo-literackich, które należą do aktualnych dyskursów badawczych akcentujących jednocześnie złożony charakter postępu technicznego we współczesnym świecie zarówno w języku jak i w literaturze. Dyskusja panelowa, w której czynny udział wziął także Pan dr Jacek Kowalski, zaowocowała perspektywą przyszłej współpracy z uczestnikami konferencji oraz ich zaproszeniem do złożenia wizyty w Katedrze Neofilologii Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego celem wykładów gościnnych dla studentów naszej Uczelni.


do góry
wyślij
drukuj

 
Copyright 1998-2015 Wydział Filologiczno-Pedagogiczny