O uczelni
Aktualności
Kontakt

Kierunek Lekarski oficjalnie w ofercie naszego Uniwersytetu

Newsy

Z wielką radością i dumą informujmy, że Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu otrzymał zgodę na uruchomienie jednolitych studiów magisterskich na kierunku „Lekarskim”. Studia te od października br. będzie realizował Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej.

Decyzja w tej sprawie została wczoraj oficjalnie podpisana przez Pana Jarosława Gowina - Wicepremiera – Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który gościł na naszym Uniwersytecie.

Podczas poświęconej temu konferencji prasowej Wicepremier pogratulował władzom Uczelni determinacji w dążeniu do wprowadzenia kierunku lekarskiego do oferty dydaktycznej Uniwersytetu. Zwrócił również uwagę na ogrom pracy włożonej w przygotowanie zarówno dokumentacji niezbędnej do jego realizacji, jak i stosownej bazy laboratoryjnej. Mówił: „Kierunek lekarski jest perłą każdego uniwersytetu. Jest naprawdę niewiele uczelni w Polsce, które mogą się poszczycić prowadzeniem takiego kierunku i chcę dzisiaj zapowiedzieć, że do tej bardzo elitarnej grupy dołączy właśnie uniwersytet w Radomiu”. Podkreślił także, że to moment historyczny zarówno dla naszej Uczelni, a także dla Radomia i całego Mazowsza.

J.M. Rektor- prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik odbierając z rąk Pana Wicepremiera decyzję o uruchomieniu tego niezwykle istotnego dla Uczelni kierunku podkreślił, że procedura ubiegania się o kształcenie lekarzy na UTH Radom trwała od 2014 roku, a dokumentacja była skrupulatnie analizowana zarówno przez Ministra Zdrowia, jak i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mówił: „Dbaliśmy o to, żeby opinia o naszym uniwersytecie i opinia o możliwościach uruchomienia takiego kierunku była przekonywująca dla władz. Najpierw przekonaliśmy Komisję Akredytacyjną, a później ministra zdrowia, który wydawało nam się po wizycie tutaj, bardzo szybko zaakceptuje tę propozycję, ale jednak trwało to kilka miesięcy. Później decydujący głos został w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego”. Prof. Łukasik potwierdził również, że Uczelnia jest w pełni przygotowana do realizacji studiów na kierunku Lekarskim, zarówno pod kątem kadry dydaktycznej, jak i niezbędnego zaplecza szpitalnego, w postaci zawartych umów i porozumień z radomskimi szpitalami i innymi jednostkami medycznymi. Pełną gotowość współpracy w tym zakresie wyraził także Prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego – Pan Tomasz Skura.

Przed podpisaniem decyzji w sprawie uruchomiania jednolitych studiów magisterskich na kierunku "Lekarskim", Pan Wicepremier zwiedził laboratoria chemiczne, mieszczące się na Wydziale Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, w których między innymi odbywać się będzie kształcenie młodych lekarzy. Odwiedził także nowoczesne pracownie znajdujące się w Hali Technologicznej naszego Uniwersytetu.

Zapraszamy od obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.


do góry
wyślij
drukuj